!!به آسانی خرید و فروش کنید!! ضایعات آنلاین مرجع خرید و فروش ضایعات

خرید و فروش ضایعات مس

با توجه به کاربردهای فراوانی که مس و ضایعات مس در صنعت دارد و صد البته این نکته که می توان آن را بارها و بارها بازیافت و استفاده کرد، این فلز وضایعات آن بازار خرید و فروش بسیار خوبی در کل دنیا دارد.

جالب است بدانید که تنها ۱۲ درصد از کل منابع مس های دنیا استخراج شده و همین درصد با بازیافت و بازگرداندن آن به چرخه صنعت توانسته کل نیاز مس دنیا را برآورده کند.

 

ضایعات مس

ضایعات مس

در ادامه شما را با ضایعات مس و دلایل مجبوبیت بازار جهانی این ضایعات آشنا می کنیم.

 مس و ضایعات آن

مس، این فلز رسانای گرما و  الکتریسیته به دلیل چکش خواری و توانایی بالای کار روی آن یکی از پرکاربردترین و محبوب ترین فلزات بعد از فولاد در صنعت است. صنایعی ‌نظیر برق-الکترونیک ،کشاورزی، خودروسازی، حمل و نقل، صنایع نظامی، متالورژی و…. این کاربردها محدود به بخش صنعت نمی شود. استفاده از مس در هنرهای تزئینی و ظروف مسی نیز معمول است.

با توجه به کاربردهای فراوان مس و بازیافت نسبتاً ارزان آن خرید و فروش ضایعات مس یکی از محبوب ترین و سود آورترین تجارت ها در بازار است.

ضایعات مس را می‌توان به دو دسته قراضه های جدید و قراضه های قدیم تقسیم بندی کرد. قراضه های قدیمی ضایعاتی هستند که عمر مفید آنها تمام شده و کارایی چندانی برای مصرف کننده ندارند. با توجه به این که باید این ضایعات را جمع آوری و به صورت انبوه بازیافت کنند، بازیافت قراضه های قدیمی نسبت به قراضه های جدید مدت زمان بیشتری طول می کشد.

قراضه های جدید شامل قطعات مسی که در فرآیند ساخت و تولید کالا ایجاد شده‌اند، است. این ضایعات طی چند ماه بازیافت و به چرخه‌ی صنعت بازگردانده می شود.

 

مس و ضایعات آن

مس و ضایعات آن

 روش های بازیافت مس

بازیافت مس با شیوه‌ها و روش‌های گوناگونی صورت می‌گیرد که می توان آن را شامل:

  • بازیافت دستی
  • به روش قالکاری
  • به روش شیمیایی

تقسیم بندی کرد.

بازیافت ضایعات مس

در ادامه مختصر توضیحاتی درباره ی هر شیوه ارائه خواهد شد.

بازیافت دستی

در این روش ضایعات مس را در کارگاه‌های کوچک جمع آوری می کند و آنها را در کوره های کوچک ذوب می کند.

بازیافت به روش قالکاری

در این روش پس از جداسازی مس از قطعات، آنها را در کوره می ریزند. در آخر مس بازیافتی را به شکل شمش در می‌آورند.

 روش شیمیایی

بازیافت به شیوه شیمیایی به این گونه است که تمامی ضایعات الکترونیکی را آسیاب کرده و با حل کردن آنها در اسید فلزاتی نظیر طلا و نقره، مس باقیمانده را به روش سمنتاسیون جدا می‌کنند.

در آخر

با توجه به اینکه مس در صنایعی نظیر برق و الکترونیک، کشاورزی، ساختمان سازی، خودروسازی به وفور مورد استفاده قرار می‌گیرد و با توجه به مزیت های اقتصادی که بازیافت آن برای صنعت دارد بازار جهانی خرید و فروش ضایعات مس یکی از بازارهای همواره داغ و محبوب در دنیا است.

ضایعات آنلاین با ارائه بستری راحت برای خرید و فروش ضایعات مس و دیگر ضایعات مشغول فعالیت است. شما در اینجا به راحتی می توانید با ثبت آگهی های خود به خرید و یا فروش ضایعات خود بپردازید.

مطالب مرتبط
3 آبان 1400
244

رادیاتور آلومینیومی و نحوه جداسازی آلومینیم از آن

مزایای استفاده از آلومینیوم برای ساخت رادیاتور خواص فیزیکی آلومینیوم آن را به یک ماده عالی برای ساخت رادیاتور تبدیل می کند.  ویژگی هایی شامل: ارزان قیمت: استفاده از آلومینیوم بازیافت شده هزینه های تولید را پایین می آورد. قابل بازیافت: از آنجا که آلومینیوم را می توان به راحتی دوباره بکار برد ، آلومینیوم […]

28 شهریور 1400
238

تاریخچه ضایعات در ایران

با پشرفت کشورها و صنعتی شدن آنها به طبع تولید ضایعات در آنها افزایش می یابد در نتیجه تاریخچه ضایعات هر کشور به نوعی  به سابقه صنعتی شدن آن کشور برمیگردد. همچنین با افزایش ضایعات بشر همواره دنبال راهی برای بازیافت آنها بوده است. از طرفی مشکلات اقتصادی، کمبود منابع و تحریم ها کشور را […]

5 خرداد 1400
561

افزایش قیمت جهانی آلومینیوم

قیمت آلومینیوم در بورس فلزات با رشدی ۱٫۶ درصدی به ۳۶ دلار افزایش یافت. در این مقاله از ضایعات آنلاین علاوه‌بر گزارش کاملی از این تغییرات قیمت، به تحلیل بازار این فلز گران‌بها می‌پردازیم.   افزایش قیمت جهانی آلومینیوم به گزارش دنیای معدن به نقل از فلزات آنلاین، قیمت آلومینیوم در بورس فلزات لندن، دیروز […]

آخرین نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
تیم پشتیبانی ما اینجاست تا به سوالات شما پاسخ بده.
👋 سلام ، چطور می توانم کمک کنم?